Adını Sen Koy 7 Aralık Analizi ve Yorumu (Tatlıcı Ülker)

“Odun yanınca kül olur, insan yanınca kul olur…
¤¤¤MEVLANA¤¤¤
Zehra diyorki:
“Çok canım yanyor…
Ben sabahı beklerken
Hüzünlü gece hiç bitmiyor.
Taşlara taklyorum yürüdükce,
Gizlice ağlyorum düşdükce
Ama düşsemde kalkyorum,
Yine Aşkım uğruna savaşıyorum…

Her gün ciyerimi dağlar tüm acı sözler
Dokunma, elini yakar kalbimdeki közler…
Ben yorqunum dersem yalan olur.
Ruhum bendende yorqun
Hayalimdeki çiçekler bile solqun…

Bu aşkta ikimizde yandık
Seviyorken “biz” olmayı braktık…
Küstük, darıldık,
Bazende ayrı kaldık
Qaliba bu aşkı oyun sandık…

Hayla umudum var sabr ediyorum,
Bir şeyler deyişecek diye bekliyorum.
Dayanyorum, çünkü çok seviyorum,
Sende seviyorsun biliyorum.
İşte o yüzden gitmiyorum…

Ama sonuçta bende insanım..
Bu gün varııım,
Yarın yokum…
Geç olmadan duy sesimi,
Hayla zaman var tut elimi…
¤¤¤Tatlıcı Ülker¤¤¤

Evet Ömer hayla zaman var. Yapman gereken tek şey özür dilemek. Sakın o kadını umursamyorum, sevmiyorum giderse gitsin deme…!
Eyer sevmiyorsan ne diye baktın o albüme? Neden düyün fotorafarına bakarken dalıp gitdin..? Zehra hayatının en mutlu gününün anılarına bakıp gülümserken neden neden gözlerini kaçırdın? Yoksa onu hayla sevdiyini belli etmekten mi korktun? Yada onu hayla kalbinden şöküp atamadığını, ilk günkünden daha fazla sevdiyini, her gece rüyalarında onu kayb ederken bin kere ölüdüyünü,canı yansa ömründen ömür gitdiyini, ondan uzak kalmağa dayanamadığını mı anlar diye korktun…?
Eyer öyleyse haberin olsun sen korkmaya geç kaldın.
Çünkü Zehra bunların hepsini biliyor. Zaten o yüzden gitmiyor ya…
Hem karına yalancı diyorsun peki sen nesin? Gerçeyi yalan diye Zehraya yutdurmaya çalışan Ömer mi yoksa gerçeyin özümü? Hadi söyle bakalım hangisisin?
Annaşılan yinede susmayı terch edeceksin.
Tamam o zama senin ne olduğunu ben söylerim.

Sen, Zehraya hak etmediyi taktirde onca kötü sözleri laik gören Ömersin…
Geçmişin acısını geleceyine yansıtan Ömersin…
Düyün gecesinde “oyun bitti” diyerek hayelleri ykan Ömersin…
Qururuna yenik düşen, kalbiyle diyil, aklıyla hareket eden, her şeyi yanlış anlayan, sadece kurallarla yaşıyan, rol yapmayı seven, sevmekten korkan Ömersin…
Ama bazende aşık Ömersin.
Kadınlyla nefes alan, kokusunu ciyerine çekip var oluşunu bilerek mutlu olan Ömersin.
Zehrasına gereksizce küs olduğu halde ayağı takılıp düşdüyünde “ayağın iyi mi diye soran, sahildeyken hafif rüzgarın etkisiyle başını omuzlarının arasında sakladığında “üşüdün mü” diye soran Ömersin…
Kalbinin derinliklerinde sevdiyinin suçsuz olduğuna inanan Ömersin…
Ömer Kervancıoğlu olsanda Zehra için sadece Ömersin…

İşte benim tanıdığım Ömer bu.
Bir az mutlu, bir az hüzünlü.
Bir az acımasız, bir az aşık
Bir az qaddar, bir o kadar duyqulu
Bir az korkak, bir o kadar cesur.
Bazen seven, bazende sevilen…

OKUYAN HER KESE TEŞEKKÜR EDERİM(^_^)

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Adını Sen Koy 7 Aralık Analizi ve Yorumu (Tatlıcı Ülker) (19 Yorum)

 1. Ziya abim aslında 8 aralık demek istemiştim. Ama bunun bir önemi kalmadı. Çünki internet bağlantılarındakı sorun yüzünden analizi gönderemedim. Oysa o kadar emek vermişdim. Ne yapalım kısmet diyilmiş. Bu gün olmadı yarın gönderirim. Sonuçta günler çuvala gimedi ya… Bu arada abi dolunayı izledikten sonra fikrini buraya yaz. O sitede yorum beklemek, ölünün hortlamasını beklemek gibi bir şey. Bide ben senin yorumlarının doğal halini seviyorum. O sitedeyse bunu görmek mümkün diyil.
  Hadi hoşcakal.

 2. okudum sanki bana yazılmış gibi insanlara ders veriyor.eline sağlık.hayırlı akşamlar ülker.

 3. ZİYA abim merhaba. Abicim merak etme ben iyi olmağa doğru gidiyorum. Diyer sitede yazdıklarını her zaman okuyorum. Abi benden büyüksün akl vermek gibi olmasın ama bazen sabr etmek gerekir. Mutluluk öyle kolay elde edilmiyor. Bazen bende öfkeme yenik düşüp ağzımın ayarını kaçrıyorum. Ama derin düşündüyümde senaristin bir mesaj vermeye çalıştığını anlyorum. Mesala Dolunay aşktan vaz geçmemeyi, geçmişten gelen insanın kafamızı nasıl karıştırdığını, cesaretli olmayı, sevdiyinin uğruna fedakarlık yapmayı, en önemliside mutluluğa giden yolda Sabr etmeyi öyretiyor. Demete, hakana, Peline gelince sen onları mutluluğa giden yolda ayağa takılan taşlar olarak düşün… Sonuçta sabr yolu öyle kolay yürünmez. Deryaya söylediyim gibi sende akşam çkıcak olan 7 aralık analizinin sabrla ilgili yazdığım ksmına bak. Ne demek istediyimi o zaman anlycaksın.
  Bu arada Melek isminin sorumlulugu ağrdır. Bu ada laik olmağa çalışıcam…

 4. yazdıklarını okudum ülker beni cani görmediğin için mutluyum.senden sonra bende yazdım sen okudun mu.artık heyecan kalmadı içimde şu an bu yazıyı yazarken dolunayın müziği çalıyor bilgisayarımda.artık anılarla yaşıyoruz eski güzel bölümleri (ilk)izliyorum.sen nasılsın inşallah toparlanmışsındır sana geçen melek dedim neden çünkü melekler kusursuz olur yeni tanışmamıza rağmen yazdıkların insanlara hitabın göremesemde içini okuyabiliyorum.kusursuz bir kişiliğin var.görüşmek üzere iyi günler.

 5. 6 aralık anlizin sayfasına gir sabah görüşürüz inşaAllah…..tatlı kız….Aytaç sende ay yüzlüm….

 6. Iyi aksamlar canım ulkerim gonlune salik bitanem cok guzel yazmisin siyirine bayldim cok tesekkurlker canım arkadasim bu arada nasil oldun simdi biraz daha iyimisin bütün site sakinerine ve ulas bey selam olsun

 7. Sevsinler seni alış verişteydim kızım gelince tekrar gidicem yarın İst düğünümüz var hafta sonu yoğun gececek Ülker‘cim iyi akşamlar yorumlar…..cevap yorumumu okudun mu?bakıyordum analizi okumadan kendimi alamadım nasıl bıraktın şiir yazmayı çok güzel vurgulamışsın ….öptüm….

  • ÖZGÜR teyzem benim kanatsız meleyim, okuduğun için teşekkür ederim:-)
   Ablacım üst üste gelen problemler yüzünden yazma hevesim ölmüştü. Ama senin sayende yeniden yazmaya başladım. Senaryo fikrinide pek beyendim. Mutlaka düşünücem…
   Düyüne git ama kendini fazla yorma:-)
   Öpüyorum meleyim:-)

 8. İyi akşamlar abicim. Ya sana karşı hiç bir şüpem yok. Sadece öyle bir anlık boş bulundum. Aklımdan öyle saçma fikirler geçti. Sen bana bakma ya. Sen nasıl derler dört dörtlük adamsın…}{

  • ZİYA abim durumlar aynı:-(Deyişen bir şey yok malesef. Sen diyer sitedeki dolunay sayfasında 5 aralıkta yazdığım yorumları okudunmu?

   • Okudum ülkercigim beni canı görmemen beni mutlu etti.gece uykum kaçtı bi bakim dedim notunu gördüm senden sonra bende adeta destan yazdım sen okudunmu.ama bişey söyleyeyim içimde hiç bir şey kalmadı seyretmek diye sıfır şu an bitirdiler.netten açıp sadece ilk bölümlerini izliyorum geçmiş bölümleri.hadi sana iyi geceler kendine iyi bak biran önce iyileş görüşmek üzere melek.diyorum çünkü kalbinin ve ruhunun temizliği bi meleği anımsatıyor onlar kusursuzdur sende öylesin. Çok kısa bi zaman oldu tanışalı ama ben böyle görüyorum. Görüşmek üzere iyi geceler.

error: İzin Yok